Sukienki dopasowane do gruszki i jabłka

Wszystkie kobiety uwielbiają nosić sukienki z różnych powodów, a jednym z nich jest to, że po prostu są naprawdę łatwe w stylizacji. Są to nie tylko proste, jednorazowe elementy, ale gdy już znajdziesz fasony, które będą dla Ciebie odpowiednie, będą one również bardzo pochlebne dla Twojego wyglądu na co dzień i na większe okazje. Ten przewodnik dokładnie wyjaśni, jakich krojów, stylów, detali i kolorów należy szukać w sukienkach, w zależności od tego jaką posiadasz figurę.

Jakie sukienki dla klasycznej “gruszki”?

Po pierwsze, gruszkowaty kształt ciała – zazwyczaj charakteryzuje się tym, że biodra i uda są szersze niż ramiona i biust. Jeśli masz taką figurę, najprawdopodobniej będziesz mieć również wyraźną talię, która jest wąska w porównaniu z biodrami. Ponieważ jest to najczęstsza figura spotykana u kobiet, nie zapominaj, że bardziej zdefiniowane kształty gruszki mogą być różne – wysokie, niskie, drobne lub plus size.

Jakie cele w tworzeniu idealnego outfitu powinny przyświecać każdej “gruszce”?

  • Stworzenie równowagi – niech to będzie sukienka maxi bądź inna, która pomoże Ci zapewnić równowagę wizualną ramion, biustu, talii i bioder, aby stworzyć proporcjonalną sylwetkę.
  • Skupienie uwagi – podkreśl talię i górną część ciała detalami, które przyciągają wzrok, takimi jak paski, gorset lub wyraziste dekolty.
  • Wydłużenie sylwetki – sukienki, które sięgają lub są poniżej kolan, wysmuklają biodra, dzięki czemu wyglądasz na wyższą i szczuplejszą.

  Sukienka maxi czy całkiem inny fason – w czym będziesz najlepiej wyglądać? Zaraz podzielimy się wskazówkami. Pamiętaj, że po zdobyciu teoretycznej wiedzy – warto od razu spróbować ją w praktyce, w czym pomoże Ci oferta takich modnych sklepów jak Butik LaLaLa i sukienki, które w nim znajdziesz.

Sukienki o kroju A dla gruszki

Sukienki w kształcie litery A powinny się znaleźć nie tylko w szafie kobiet o figurze w kształcie gruszki — ta opcja pasuje do prawie każdego typu sylwetki. Nazwa tego stylu pochodzi od prostej spódnicy, która opada z linii bioder, naśladując kształt litery A. Czasem więc warto sięgnąć po ten styl, zamiast szukać gdzie jest kolejna sukienka maxi. Wybierając sukienkę o linii A koniecznie poszukaj detali, które przyciągną uwagę do górnej części ciała lub nóg, takich jak miękkie, falujące rękawy, dekolt w kształcie serca lub rozcięcie. Alternatywnie bardzo dobrze będzie też na Tobie leżeć podobna do sukienki w kształcie litery A opcja, na którą składa się dopasowany gorset z rozszerzającą się spódnicą. Wąska talia i obszerne doły są również niezwykle pochlebne, ponieważ pomagają stworzyć wyważony kształt bez względu na typ sylwetki. Wszystko, co może Ci pomóc jeszcze bardziej podkreślić talię – będzie dobre dla Ciebie.

Kopertowe sukienki maxi, midi, mini

Która z nas nie chciałaby mieć w swojej szafie modnej sukienki kopertowej? Dopasowuje się do krzywizn ciała, jednocześnie podkreślając talię, co ogólnie pochlebia każdemu typowi sylwetki. W kwestii stylu polecanych dla gruszki – najlepsza będzie wersja, gdy ta sukienka kopertowa dodatkowo jest o linii A i zwieńczona ozdobnym topem. Możesz również popatrzeć na to jak pięknie się prezentuje sukienka maxi szyta w fasonie kopertowym, gdyż takie opcje równie dobrze się sprawdzają jak te o krótszej długości.

Sukienki – fantazyjne na górze, skromniejsze na dole

Kolejna wskazówka jest taka, by zwrócić uwagę na swoją górną połowę za pomocą wyrazistego rękawa lub dekoltu – to odnosi się niemal do każdej sukienki, jaką wybierzesz. Jako przykład niech będzie falująca sukienka maxi na jedno ramię – gdzie górny detal w połączeniu z lejącą się szeroką dolną częścią takiej kreacji, która opada z bioder, tworzy bardziej sprzyjającą Twojej sylwetce kreację. Tylko pamiętaj, aby akcesoria i buty były również bardzo subtelne, dzięki czemu ubranie stanie się szykowne, bez kiczu.

Jakie sukienki dla typowego “jabłka”?

Jeśli masz sylwetkę w kształcie jabłka, przekonasz się, że najbardziej pochlebna dla Twojej figury sukienka maxi, midi i mini – równoważy proporcje i tworzy wyrazistość. Wiedza o tym, co wygląda najlepiej na Tobie, jest pierwszym krokiem do pewnego ubierania się do swojej sylwetki. Ten przewodnik pokaże Ci kluczowe szczegóły, na które należy zwrócić uwagę podczas zakupów takiej sukienki, skorzystaj z gotowych wskazówek!   Skąd masz wiedzieć, że jesteś “jabłkiem”? Typ sylwetki jabłka – określany również jako okrągły– jest określany przez jednolitość wymiarów ciała, przy czym ramiona i biodra są takie same lub nieco węższe niż talia. Kupując nowe sukienki, podobnie jak w przypadku gruszki – swoją uwagę podczas wyboru kreacji musisz skupić na tych kilku rzeczach.

Na co zwrócić uwagę przy tworzeniu idealnej stylizacji pochlebnej dla “jabłka”?

  • Dodatkowa długość – niezależnie od tego, czy jest to sukienka maxi w pionowe paski, dekolt w szpic, czy coś innego.
  • Podkreślenie sylwetki – fasony z odrobiną struktury są najlepsze dla sylwetek typu jabłko, ponieważ tworzą bardziej wyprofilowany kształt.
  • Eksponowanie atutów – uwielbiasz swoje nogi? Masz obsesję na punkcie obojczyków? Znajdź sukienki, które prezentują Twoje najlepsze atuty.

  Jeśli chodzi o sam fason – biorąc pod uwagę powyższe, najbardziej będzie wskazana sukienka o prostym fasonie z paskiem, sukienka w stylu empire, albo podobnie jak w przypadku gruszki – sukienka kopertowa.